OZE

Wykorzystaj energię z natury do ogrzewania swojego budynku. Nie zmarnuj szansy i sprawdź ofertę dotacji pasujących do Twojej inwestycji

Pompa ciepła powietrze woda Panasonic Aquarea

Pompa ciepła typu powietrze – woda to najlepsze źródło ciepła dla domów jednorodzinnych. Dzięki pompie Panasonic Aquarea można nie tylko podgrzewać ciepłą wodę, ale też ogrzewać cały dom, nawet o dużej powierzchni. Oferujemy pompy firmy uznanej na świecie firmy Panasonic, które cechują się jednymi z najlepszych na świecie parametrów efektywności oraz dzięki wykorzystaniu najwyższej jakości podzespołów, są wysoce niezawodne. Dzięki temu, nasi klienci cieszą się z ciepła w domu, bez konieczności przeprowadzania częstych przeglądów, czyszczenia kotła, uzupełniania paliwa i wielu innych uciążliwości. Wystarczy podłączyć pompę do prądu w domu i wpiąć ją w instalację centralnego ogrzewania (grzejnikowego, podłogowego, ściennego lub innych).

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami technicznymi na poniższej stronie.

Prosta instalacja.

Nasza pompa nie wymaga kosztownych odwiertów ani wykopów. Nie trzeba też w domu magazynować żadnego problematycznego paliwa, jak w przypadku kotłów na ropę, węgiel, pellets i inne.

Uniwersalność

Nadaje się do ogrzewania podłogowego, grzejnikowego, ściennego i innych. Można ją podłączyć do instalacji w nowym lub starym domu, wyposażonym w tradycyjne grzejniki.

Oszczędność

Najkorzystniejsze źródło ogrzewania. Nowoczesna i ekologiczna technologia, która zapewnia bardzo niskie roczne koszty ogrzewania bez kłopotliwej eksploatacji. Skorzystaj z kalkulatora i porównaj roczne koszty ogrzewania.

Opłacalność i czas zwrotu pompy ciepła w domu jednorodzinnym
Przy wyborze źródła ciepła dla domu najważniejszymi czynnikami są: koszty inwestycyjne, koszty ogrzewania domu przy wykorzystania tego źródła (eksploatacyjne), oraz jego bezawaryjna praca. Rozwój rynku pomp ciepła świadczy o tym, że urządzenia te coraz częściej spełniają te trzy warunki. Dlatego w oparciu o nasze doświadczenie w użytkowaniu pompy ciepła postanowiliśmy możliwe dokładnie określić opłacalność zastosowania pompy ciepła jako źródła ciepła dla domu jednorodzinnego. Skupimy się na porównaniu pompy ciepła powietrze-woda i gazowego kotła kondensacyjnego, ponieważ znaczną różnicę w kosztach ogrzewania za pomocą pompy i kotła olejowego udowodniliśmy w poprzednim artykule (2,5-krotnie niższe koszty przy ogrzewaniu pompą ciepła).

Czy mogę zainstalować powietrzną pompę ciepła do starego domu?
Pytanie takie zadaje sobie z pewnością spora część osób pragnących wprowadzić do swojego domu energooszczędne rozwiązania lub po prosu szukają oszczędności w opłatach za ogrzewania budynku i podgrzew ciepłej wody. Odpowiedź jest następująca; TAK!, ale pod pewnymi warunkami. W tym artykule zostaną omówione pytania, na które szczególnie warto jest znaleźć odpowiedź przed podjęciem decyzji.

Wykorzystanie paneli solarnych do podgrzewu ciepłej wody
Rosnące koszty energii cieplnej i elektrycznej coraz częściej skłaniają inwestorów do rozważenia nad zastosowaniem odnawialnych źródeł energii, współpracujących z główną instalacją grzewczą budynku. Dodatkowymi czynnikami motywującymi do takiej modernizacji mogą być nakazy wynikające z bezpieczeństwa danej instalacji (np. likwidacja indywidualnych podgrzewaczy gazowych w budynkach wielorodzinnych), komfort użytkowania (konieczność zasilania węglem lub olejem opałowym) oraz normy emisji spalin (np. likwidacja źródeł ciepła opalanych węglem). Każda z takich modernizacji na swój indywidualnych charakter a co za tym idzie koszt i opłacalność zastosowania rozwiązań OZE.Na szczęście oprócz coraz bardziej rygorystycznych wyzwań, otwierają się także nowe perspektywy dzięki którym pozyskuje się finanse na modernizacje kotłowni i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Poniżej omówiono jedno z najczęściej spotykanych rozwiązań w budownictwie wielorodzinnym; polegające na modernizacji istniejącej kotłowni gazowej wspólnie z doposażeniem w solarne urządzenia wspomagające podgrzew ciepłej wody użytkowej.

Przykładowe wyliczenie opłacalności paneli solarnych dla budynku wielorodzinnego
W artykule przedstawiono przykład zastosowania kolektorów solarnych do wspomagania podgrzewu ciepłej wody użytkowej w budynku wielorodzinnym z 60 lokalami mieszalnymi. Obiekt zasilany jest z indywidualnej kotłowni gazowej. Obliczenia wykonano dla typowych (przeciętnych wartości technicznych urządzeń), podawanych w ogólnodostępnych kartach katalogowych dostawców popularnych urządzeń OZE.

Połączenie kilku odnawialnych źródeł ciepła
Oprócz dobrze już znanych na polskim rynku instalacji solarnych coraz częściej pojawiają się kombinacje techniki solarnej i fotowoltaicznej lub wiatraków. Każde z tych rozwiązań ma szereg zalet, ale także wymaga spełnienia właściwych, lokalnych uwarunkowań i wyznaczenia opłacalności zastosowania. Instalacje OZE mogą współpracować także z innymi systemami instalacyjnymi budynku, np. centralnym ogrzewaniem. Tu częstym rozwiązaniem są gruntowe lub powietrzne pompy ciepła, jednak ich stosowanie w Polsce w szerszej skali ogranicza się do niskoenergetycznego i pasywnego budownictwa, najczęściej spotykanego w domach jednorodzinnych. Podobne rozwiązanie testujemy z powodzeniem od kilku lat ogrzewając nasze biuro pompą ciepła typu powietrze – woda. Sprawdź wyliczenie kosztów zakupu i eksploatacji takiej pompy w porównaniu z innymi źródłami. Rozwój i popularyzacja tych systemów dla obiektów wielko kubaturowych czy budownictwa wielorodzinnego  jest z pewnością kwestią najbliższych lat.

3-16 kW
MOC
wysokie
COP
Funkcja
chłodzenia
17 200 zł
brutto
Pompa ciepła typu powietrze woda

Pompa ciepła typu powietrze-woda Panasonic Aquarea to obecnie zdecydowanie najlepszy wybór
źródła ogrzewania dla domu jednorodzinnego. Zapoznaj się ze szczegółami poniżej.

 1. Całkowity koszt zakupu i montażu pompy 9kW wynosi 17 200zł brutto!
 2. Wybieraj spośród pomp o mocy od 3 do 16kW.
 3. Najwyższe na rynku COP. Zależnie od modelu – od 4,7 do nawet 5,1.
 4. Temperatura zasilania – do 65st C
 5. Zachowuje parametry nawet przy temperaturze -15st C.
 6. Pompa posiada funkcję chłodzenia – skorzystaj latem!

Dodatkowe informacje znaleźć można w katalogu Panasonic dostępnym do pobrania tutaj.

PORÓWNAJ ROCZNE KOSZTY OGRZEWANIA

DLA RÓŻNYCH ŹRÓDEŁ ZASILANIA

AKTUALNOŚCI

Jesienna promocja

Zapraszamy instalatorów do wzięcia udziału w naszej jesiennej promocji - kup dwie pompy, a tablet dostaniesz gratis! Szczegóły dostępne w ...
Czytaj Dalej

Szkolenie dla instalatorów

Serdecznie zapraszam do zapisywania się na szkolenia z zakresu instalacji pomp ciepła. Jest to dwudniowe szkolenie, po którym nabywa się ...
Czytaj Dalej

Zamówienia

Ze względu na ogromny popyt na pompy ciepła Panasonic Aquarea w całej Europie, wydłużyły się terminy realizacji zamówień. Skontaktuj się ...
Czytaj Dalej

PRZYJEDŹ I ZOBACZ JAK POMPA CIEPŁA
OGRZEWA NASZE BIURO

W WARSZAWIE

ZOBACZ MAPĘ

UL. ŁOPUSZAŃSKA 30

PROJEKTOWANIE I DOBÓR

Jaką pompę wybrać do Twojego domu?
Ogrzewanie podłogowe czy grzejnikowe?
Jaką moc pompy wybrać?
Czy w moim domu będzie ciepło?

NASI PROJEKTANCI WYKONAJĄ DLA CIEBIE NAJBARDZIEJ OPTYMALNY PROJEKT INSTALACJI.

REALIZACJE

Zapoznaj się z opisami istniejących instalacji i opiniami użytkowników

Żabia Wola k. Warszawy

Pompa ciepła Aquarea Panasonic posłużyła tu do ogrzania domu o powierzchni ponad 230mkw i zastąpiła dotychczasowy piec węglowy. Poprzedni kocioł ...
Czytaj Dalej

Chynów

Pompa ciepła o mocy 9kW obsługująca dom jednorodzinny o powierzchni ok. 100mkw. Dom wyposażony jest w instalację grzejnikową i użytkowany ...
Czytaj Dalej

Paprotna k. Dębicy

Pompa ciepła Panasonic Aquarea T-CAP 12kW, 3 fazowa. Ogrzewa dom 250mkw oraz ciepłą wodę. Użytkownicy chwalą sobie szczególnie jej bezobsługową ...
Czytaj Dalej

DOTACJE

Dzięki dotacjom, dodatkowo obniżysz koszt instalacji.

Zainwestuj w nowoczesne technologie

Inwestycja w odnawialne, ekologiczne źródła pozyskiwania energii ma wiele zalet:
 • redukcja kosztów ogrzewania i podgrzewania ciepłej wody użytkowej,
 • zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko,
 • brak potrzeby magazynowania paliwa,
 • komfort i wygoda (nie trzeba czyścić kotłów, wrzucać paliwa do zasobnika.

Dzięki licznym dotacjom, inwestycja ta jest jeszcze bardziej opłacalna. Sprawdź pozostałe zakładki, żeby dowiedzieć się jak otrzymać dotacje w Warszawie i innych miejscach w Polsce.

Niezależnie czy planujesz zakup pompy ciepła Panasonic Aquarea, czy też paneli fotowoltaicznych, paneli solarnych, czy innych źródeł energii – liczne dotacje czekają.

Dzięki działaniom takim, jak program Prosument możesz zyskiwać przez cały rok, produkując energie elektryczną z naturalnych źródeł!

 

Zgodnie z uchwałą nr LXIII/1764/2013 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 29 sierpnia 2013 r. można uzyskać dotację w wysokości do 40% na montaż takich urządzeń, jak:

 • Kolektory słoneczne
 • Pompy ciepła
 • Panele fotowoltaiczne

Do otrzymania dotacji uprawnione są wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie, inwestorzy indywidualni, przedsiębiorstwa.

Udzielenie dotacji odbywa się na podstawie złożonego wniosku, który nie wymaga wielu dodatkowych czynności.

Zapraszamy do kontaktu z nami. Pomożemy złożyć wniosek, aby otrzymać dotację jeszcze w 2015 roku.

Ten program skierowany jest do wszystkich podmiotów na terenie całego kraju. Firma MAG INSTAL, jako partner platformy Green Energy, ma możliwość kompleksowej obsługi podmiotów w ramach programu Prosument. Niezależnie od tego, czy jesteś indywidualnym klientem, organizacją publiczną, spółdzielnią, wspólnotą mieszkaniową, gminą – mamy dla Ciebie rozwiązanie.

Program Prosument jest świetną odpowiedzią na potrzeby rynku OZE (odnawialnych źródeł energii w Polsce). W ramach tego działania, klienci indywidualni mogą otrzymać do 20% zwrotu na pompę ciepła, panele solarne i elementy instalacji grzewczej oraz nawet do 40% zwrotu na panele fotowoltaiczne i przydomowe elektrownie wiatrowe.

Ponadto całość kosztów kwalifikowanych może zostać objęta preferencyjnym kredytem na 15 lat oprocentowanym jedynie na 1%.

 

Zachęcamy do kontaktu i rozpoczęcia inwestycjiw kolejnych latach dotacje będą już niższe! Dzięki korzystnym regulacjom prawnym, inwestycja w panele fotowoltaiczne jest opłacalna – wytworzoną energię elektryczną odkupuje dostawca prądu.

Pompa ciepła Panasonic Aquarea, połączona z panelami fotowoltaicznymi ogrzewa dom znacznie taniej, dzięki czemu staje się jeszcze korzystniejszą inwestycją. Nadwyżki energii kierowane są do elektrowni.

Postaw na najlepsze rozwiązanie
do ogrzewania domów jednorodzinnych.
Wybierz oszczędność i ekologię.

SPOTKANIE

Przyjedź do naszego biura w Warszawie. Sprawdź jak działa pompa w naszym biurze.

ZAPYTANIE

Prześlij zapytanie o wycenę i darmowy dobór pompy i grzejników do Twojego domu.

ul. Łopuszańska 30          tel. 22 846 80 80
02-220 Warszawa           Czynne: pn – pt 7.00 – 16.00